אתר תדמיתי בלבד !

לייעוץ והזמנות חייגו עכשיו
077-8066357 | 072-2521212 | 072-2327222 | 03-9013857
03-9012835


לייעוץ והזמנות חייגו עכשיו
077-8066357 | 072-2521212
072-2327222 | 03-9013857
03-9012835

ההנחות ינתנו לאחר החיוב בכרטיס האשראי למועדונים הבאים:

מועדון ההסתדרות 4.5%     מועדון הוט 4.5%    מועדון המורים הסוהרים השוטרים הנדסאים 4.5%    cashback בנק הפועלים 4% 

  1. ראשי
  2. /
  3. כסאות גלגלים

כסאות גלגלים

מספר המוצרים בסל : 0

השכרת כסא גלגלים

השכרת כסא גלגלים
כמות
הוסף להצעת מחיר

סוגים שונים של כיסא גלגלים ושיקולים בבחירתו


כיסא גלגלים הוא אחד העזרים הבסיסיים שמשמשים אנשים בעלי מוגבלות בפלג גופם התחתון. חשוב לדעת שבשוק קיימים סוגים ודגמים שונים של כיסאות הנבדלים זה מזה בהיבטים רבים, כגון סוג ההנעה, גודל, יכולת תמרון, משקל, יכולת נשיאה ועוד. לפניכם מידע חשוב בנושא.


בחירה של כיסא לפי סוג


עוד לפני שנכנסים לשיקולים של נוחות, יכולת נשיאה וכדומה, צריך להבין מהו סוג הכיסא שאותו יש לרכוש עבור האדם בהתאם למצבו הבריאותי – גופני ויכולת הניוד האפשרית והמבוקשת שלו. כך לדוגמא, במידה שהאדם בעל יכולת קוגניטיבית ופיזית טובה יחסית, ומעוניין לשמור על עצמאותו מבחינת הניוד מבלי להיות תלוי באחרים, כדאי לשקול רכישה של כיסא ממונע. מדובר בכיסא המגיע עם מערכת פיקוד שאותו אפשר להפעיל בעזרת מוט ייעודי שמניע את הכיסא אחורה ולצדדים. מוצר דומה בקטגוריה זו נקרא קלנועית וכאן מדובר בכיסא המגיע עם מנוע חשמלי נטען. בהשוואה למוצר הקודם הוא גדול יותר ולמרות שאפשר להזיז אותו בצורה עצמאית, מעט יותר קשה לעבור איתו במקומות צרים או הומי אדם, ולכן באופן כללי מדובר בפתרון פחות טוב לבתים פרטיים.


אפשרות נוספת, המתאימה למי שאינו מסוגל לנייד את הכיסא בכוחות עצמו עקב מגבלות בידיים, הוא כסא שאותו מניע מלווה – בין אם בן משפחה או מטפל מקצועי. כמובן, הסוגיה המרכזית עם כיסאות מעין אלו היא התלות לצורך ניוד באדם אחר, על כל המשתמש מכך מבחינת עצמאות, אך במקרים רבים הדבר מחויב המציאות. בניגוד לכך, לאנשים שעדיין נהנים מבריאות טובה וכוח בפלג הגוף העליון שווה להתעניין בכיסאות בהנעה עצמית שמגיעים עם מנגנון מכאני המסייע בתנועה ותמרון. מדובר במוצר המקנה רמה גבוהה של עצמאות, והוא פשוט יותר לתפעול יחסית למוצרים הנעים שהוזכרו לעיל.


עוד שיקולים מרכזיים בבחירת הכיסא


מעבר לסוג המסוים של כיסא גלגלים יש לתת את הדעת על מספר קריטריונים נוספים, אשר העיקריים שבהם הינם:

התאמה גופנית – חשוב מאוד שהכיסא יתאים למימדי גופו של המשתמש מבחינת נוחות הישיבה על מושב מספיק רחב ועמוק, תמיכה טובה לכפות הרגליים, הגובה של הידיות והגובה של המשענת. שימו לב, לקריטריון זה תהיה השפעה מכרעת על נוחות השימוש ומניעת מצבים בעייתיים כמו היווצרות פצעי לחץ. בנוסף לכך, יש לשים דגש על הבד שממנו עשוי המושב ועל כל היבט אחר שיכול להשפיע על נוחות השימוש, ובהחלט מומלץ לנסות את הכיסא לפני הרכישה.


משקל הכיסא – באופן כללי, ככל שהכיסא כבד יותר כך הוא עשוי מחומרים חזקים ומסוגל לשאת בבטחה משקלים גבוהים. כמובן שהוא חייב להתאים מבחינה בטיחותית למשקלו של האדם, אך יש גם לקחת בחשבון שכיסא כבד פחות קל לניוד, קיפול והעמסה.


תנאי השימוש הצפויים – לפני שקונים כיסא גלגלים חובה להבין מהו השימוש המיועד לו, ובפרט מהי הסביבה שבה עומד האדם להתנייד. כך לדוגמא, האם מדובר בכיסא האמור להיות בשימוש גם בסביבה חיצונית? האם חדרי ומסדרונות הבית רחבים או צרים? האם אורחות חייו של האדם כוללות כניסה למקומות צפופים כמו קופות חולים ומעוני יום? האם יש צורך תדיר לקפל את הכיסא ולהכניסו לתא מטען של רכב או לארון? האם נדרשת כניסה למעליות?


טואול - בניית אתרים